درباره ما:

انتشارات ابوعطا در مرداد سال 1377 با دریافت مجوز نشر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسید. در سال های ابتدایی، سعی و تلاش شرکت بیشتر اهداف اقتصادی بود اما بعد از گذشت چند سال، اهداف اقتصادی و فرهنگی هماهنگ و در کنار هم سر لوحه ی کار قرار گرفت.

از سال 1380 توانسته ایم در زمینه ی کتاب های آموزشی، مهارتی و مدیریت عمومی و با توجه به نیاز جامعه و با شناخت قشر کتاب خوان مجموعه هایی را منتشر کنیم که همواره، هم از لحاظ کیفی و هم از لحاظ محتوایی پیشرفت داشته و افراد را به کتاب خوانی ترغیب نماییم.

از آنجا که هدفمان صرفاً فروش کتاب نیست و برایمان بسیار مهم است که سطح کتاب خوانی را در جامعه بالا ببریم، با ارائه طرح ها و راهکارهای کارشناسانه توانسته ایم در مسیر ارتقای کتاب خوانی نیز گام برداشته و پیشرفت چشمگیری داشته باشیم.

در طول این سال ها توانسته ایم به سازمان های مختلفی ارائه خدمت کنیم که از جمله ی آن می توان کارتن ایران، شرکت لوله و ماشین سازی، سازمان های تأمین اجتماعی، سیمان داراب، فولاد خوزستان، بانک صادرات، شرکت سایپا، توزیع برق فارس، برق منطقه ای غرب(کرمانشاه)، خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، آب منطقه ای خراسان، گروه مپنا،‌ منطقه آزاد کیش، وزارت جهاد کشاورزی و … را نام برد.

در اینجا لازم به ذکر است از خانواده بزرگ انتشارات، از مؤلف، مترجم، ویراستار، لیتوگراف، طراح، انفورماتیک، فروش، پشتیبانی، مدیران سازمان های مختلف و کارکنان شان و آن هم میهن عزیز در دورترین نقطه کشور که حتی یک کتاب ما را مطالعه کرده، صمیمانه تشکر کنیم که ما را یاری داده اند و امروز این خانواده به خود می بالد که توانسته است در همین مدت کوتاه بالغ بر سیصد عنوان کتاب در موضوعات مدیریت عمومی، کودک و نوجوان منتشر کند.

در زمینه‌ ی کودک و نوجوان آثار به چاپ رسیده در دو بخش تألیف و ترجمه است. در بخش آثار تألیفی تمامی کتاب‌ها زیر نظر تیمی از اساتید مجرب روان‌ شناسی و سواد خواندن کار شده است و در بخش ترجمه تمامی کتاب‌ ها که قانون کپی‌ رایت نیز در آنها رعایت شده، با فرهنگ سرزمین‌ مان بومی‌ سازی شده و در تمامی آنها از نظرات اساتید روان‌شناسی این انتشارات نیز بهره برده‌ ایم.
در زمینه ی کتاب های مدیریت با اینکه در قانون، نسبت به مسأله ی کپی رایت مشکلی نداریم، اما به دلیل اعتقادات خودمان همواره سعی بر آن است اگر مشکلی نباشد، رایت کتاب های ترجمه خریداری شود و سپس اقدام به چاپ گردد.

مطلب آخر اینکه سعی داریم کتاب های روز دنیا را همزمان یا با کمی تأخیر منتشر کنیم. چرا که ارزش و جایگاه مردم ما به این اندازه است که از علم روز دنیا استفاده کنند نه اینکه همواره کتاب های تاریخ گذشته را بعد از گذشت چندین سال مطالعه نمایند به همین دلیل اقدام به نشر همزمان کتاب های روز دنیا داشته و نمونه هایی از این محصولات را در سال های گذشته ارائه نموده ایم و توانسته ایم با یاری خداوند و همت خانواده بزرگ ابوعطا، تهدیدهای مسیر را به فرصت تبدیل نماییم و بدون توجه به حاشیه ها، در مسیر ترقی گام برمی داریم.